پیشنهاد کارگردان Call Of Duty: WWII به اکتیویژن برای ساخت یک بازی جدید

یکی از خالقان بزرگ شرکت اکتیویژن (Activision)، ساخت یک بازی جدید را به این شرکت پیشنهاد داد، اما ناشری به مانند اکتیویژن ریسک پذیرفتن هر آی‌پی جدید را نمی‌کند. با ادامه‌ی خبر همراه کد۹۸ باشید.

گلن شوفیلد (Glen Schofield)، یکی از افراد تیم سازنده‌ی عنوان Dead Space 2 و همچنین کارگردان بازی Call Of Duty: WWII، در رابطه با این بازی جدید و علت پذیرفته نشدنه آن توسط اکتیویژن، با سایت Game Informer مصاحبه‌ای انجام داد و اطلاعات بیشتری را به اشتراک گذاشت.

شوفیلد در این رابطه گفت:

ما یک نمونه‌ی اولیه را برای مدیران اکتیویژن، به نمایش گذاشتیم اما مورد قبول واقع نشد. گرچه به نظرم باید این آی‌پی جدید را می‌پذیرفتند.

شوفیلد اطلاعات زیادی را در مورد بازی بیان نکرد. پس از اینکه وی از استودیوی اسلج‌همر (Sledgehammer) سازنده‎‌ی Call Of Duty: WWII جدا شد تا جایگاه جدیدی را در اکتیویژن پیدا کند؛ بنیان گذار استودیوی اسلج‌همر یعنی آقای مایکل کاندری (Michael Condrey) نیز به یکی از شرکت‌های اکتیویژن انتقال پیدا کرد. شوفیلد اذعان کرد، زمانی که در حال ایده پردازی‌های مختلف برای ساخت بازی بوده است، کاندری بر روی یک عنوان جدید برای اکتیویژن کار می‌کرده.

شوفیلد در رابطه با اینکه چرا اکتیویژن ایده‌ی او را برای ساخت بازی نپذیرفت گلایه نمی‌کند، بلکه حرف وی گویای سخت بودن طراحی یک ایده برای ساخت عنوانی جدید است، چرا که همواره افراد زیادی در این رابطه با یکدیگر در حال رقابت هستند. شرکت اکتیویژن بخشی از شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision) به حساب می‌آید، که مجموعه‌هایی از جمله Call Of Duty و Crash را عرضه می‌کند. یکی از ریسک پذیر ترین آی‌پی‌هایی که این شرکت به عرضه‌ی آن پرداخته بازی استودیوی بانجی (Bungie) بوده است، یعنی عنوان Destiny که آن را بر روی پلتفرم‌های گوناگون منتشر کرد. بانجی حتی پس از جدا شدن شرکت‌های مختلف از اکتیویژن، امتیازات این مجموعه را هنوز برای خود نگه داشته است.

شوفیلد در ادامه گفت:

خلق یک آی‌پی جدید همواره یکی از چالش بر انگیزترین مسائل در صنعت بازی‌های رایانه‌ای بوده است. شما باید زمان، تلاش و پول خود را صرف آن کنید. ما زمان و تلاش بسیاری را برای آن صرف کردیم همراه با مقداری پول اما در آخر پذیرفته نشد.

شوفیلد در آذر ماه ۱۳۹۷ (دسامبر ۲۰۱۸)، اکتیویژن را بدون داشتن یک مقام و یا شغل جدید ترک کرد و این کاری بود که او هرگز فکر نمی‌کرد انجام دهد.  زمانی که اکتویژن ایده‌ی او را نپذیرفت؛ شوفیلد در یافت که این زمان مناسبی برای انجام و تجربه‌ی چیزی جدید است.

شوفیلد در هنگام جدا شدن از شرکت اکتیویژن گفت:

هیچ چیز برای من تلخ نیست، همه چیز در مورد سال‌ها تجربه و توسعه‌ی من در اکتیویژن، واقعا خوب بود. من واقعا از بودن در کنار آنها لذت بردم. هرگز فکر نمی‌کردم فردی مانند من، یک محل را بدون هیچ صحبتی ترک کنم و از آنجا استعفا دهم، درست است؟ هیچ وقت در مورد آن فکر نکرده بودم.

گلن شوفیلد در حال حاضر برای کار‌های جدید با شرکت‌ها و استودیو‌های گوناگون ملاقات می‌کند و می‌گوید در آینده‌ای نزدک برنامه‌های بسیاری برای اجرا و توسعه دارد. همچنین به نظر می‌رسد شوفیلد به تازگی با هدف تاسیس یک استودیوی جدید در منطقه‌ی Silicon Valley با شرکت ۲K همکاری می‌کند.

در آخر لازم به ذکر است،  شرکت اکتیویژن بلیزارد در حال سپراندن زمان سختی است، چرا که ۸ درصد از تمامی کارکنان این شرکت، یعنی نزدیک به ۸۰۰ نفر از کل افراد این کمپانی، اخیرا اخراج شده‌اند اما هنوز خبری از استخدام افراد جدید در این شرکت نیست.Source link

این خبر را به اشتراک بگذارید :