فروش Metro Exodus در اپیک استور بیشتر از نسخه‌ی قبلی در فروشگاه استیم بوده است

پس از عرضه‌ی عنوان Metro Exodus  به صورت انحصاری در فروشگاه اپیک گیمز استور (Epic Games Store)، هم اکنون این بازی تنها پس از یک ماه، فروش بسیار زیادی را نسبت به نسخه‌ی قبلی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی تجربه کرد.

بیشتر از یک ماه از عرضه‌ی عنوان Metro Exodus بر روی پلتفرم‌های گوناگون می‌گذرد. نکته‌ی قابل توجه در مورد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Metro Exodus این است که بر خلاف نسخه‌ی قبلی این مجموعه یعنی عنوان Metro: Last Light، توسعه دهندگان Metro Exodus تصمیم گرفتند که عنوان خود را به جای عرضه در فروشگاه استیم، به انحصار فروشگاه اپیک گیمز در آوردند. این یک ریسک برای تیم سازنده بود چرا که فروشگاه اپیک گیمز همواره تازه تاسیس است و شاید نتواند موجب موفقیت عنوان Metro Exodus شود. هم اکنون طبق آخرین آماری که توسط فروشگاه اپیک گیمز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد، ریسکی که استودیوی ۴ای گیمز (۴A Games) برای جدیدترین عنوان خود کرد، بسیار سودمند واقع شده است.

در طول همایش GDC 2019، اپیک گیمز اخبار جدیدی را مبنی بر عناوینی که در انحصار زمانی این فروشگاه هستند به اشتراک گذاشت؛ در کنار عناوینی که به زودی بر روی این فروشگاه عرضه می‌شوند، از جمله Control ،The Outer Worlds و همچنین بازی‌های استودیوی کوانتیک دریم (Quantic Dream)، شرکت اپیک گیمز در کنفرانس خبری خود، آمار جالبی را از فروش عناوین موجود در فروشگاه خود ارائه داد. از جمله عناوین گزارش شده، می‌توان به بازی Metro Exodus و آمار فروش آن اشاره کرد.

به طور کلی فروش عنوان شوتر اول شخص Metro Exodus بر فروشگاه اپیک گیمز، ۲٫۵ برابر بیشتر از فروش نسخه‌ی قبلی این مجموعه یعنی Metro: Last Light، در فروشگاه استیم بوده است. نکته‌ی جالب آمار ارائه شده این است، که این رقم چشمگیر تنها در یک ماه به دست آمده و واقعا تحسین برانگیز به حساب می‌آید. اینطور به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان عنوان Metro Exodus، با انجام ریسکی که شاید موجب لطمه به فروش عنوان آن‌ها شود، به سود بسیار بالایی دست پیدا کنند.

این آمار همانطور که می‌تواند موجب وسوسه شدن توسعه دهندگان دیگر برای عرضه‌ی عناوین خود بر روی فروشگاه اپیک استور شود، یک خطر بسیار بزرگ برای فروشگاه استیم و شرکت ولو (Valve) به حساب می‌آید. چرا که با به انحصار در آمدن عناوین مختلف در فروشگاه اپیک گیمز، کاربران استیم همواره این فروشگاه را ترک خواهند کرد و این اتفاق موجب کم شدن میزان فروش این فروشگاه خواهد شد.

عنوان شوتر Metro Exodus هم اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید با خرید این بازی بر روی پلتفرم شخصی خود، در دنیایی وسیع به تلاش برای بقا بپردازید.

 Source link

این خبر را به اشتراک بگذارید :