دستگیری بازیگر عنوان Judgment باعث توقف فروش بازی شده است

شرکت سگا (Sega) با انتشار یک بیانیه اعلام کرده که ارسال نسخه‌ی فیزیکی و فروش دیجیتالی بازی Judgment در کشور ژاپن متوقف شده است. این تصمیم به علت انتشار خبر دستگیری یکی از بازیگران حاضر در این عنوان به جرم استفاده از مواد مخدر گرفته شده است. به گفته‌ی شرکت سگا آن‌ها اطلاعات تکمیلی مربوط به فروش بازی در کشور ژاپن و دیگر مناطق را به زودی اعلام خواهند کرد.

همان‌طور که اطلاع دارید، تمامی شخصیت‌های بازی Judgment براساس بازیگران واقعی طراحی شده و صداگذاری این شخصیت‌ها نیز توسط همین بازیگران انجام شده است. در این عنوان، آقای Pierre Taki وظیفه‌ی صداگذاری Kyohei Hamura، رئیس یکی از گروه‌های یاکوزا و یکی از شخصیت‌های مهم داستان، را به عهده داشته است.

براساس گزارش منتشر شده توسط برخی از روزنامه‌ها و خبرگذاری‌های کشور ژاپن، آقای Pierre امروز به اتهام مصرف مواد مخدر بازداشت شده است. براساس گزارش‌های منتشر شده، این بازیگر اتهامات خود را پذیرفته و به آن‌ها اعتراف کرده است.

استفاده از مواد مخدر در کشور ژاپن یک جرم بزرگ و مایه سر‌افکندگی است. اهمیت این موضوع در کشور ژاپن به حدی است که در برخی موارد شرکت‌های بزرگ ترجیح می‌دهند تمامی ارتباطات خود با فرد خاطی را قطع و آن‌ها را از محصولات خود حذف کنند. به احتمال بسیار زیاد، شرکت سگا نیز برنامه دارد مدل‌سازی و صداگذاری شخصیت Kyohei Hamura را به یک بازیگر دیگر واگذر کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن یک به‌روزرسان جدید را برای بازی عرضه کند. با توجه به این موضوع، نسخه‌های فیزیکی موجود در انبار شرکت سگا نابود و دیسک‌های جدید جایگزین آن‌ها خواهند شد. اگر شرکت سگا در نهایت تصمیم به حذف این بازیگر از عنوان Judgment بگیرد، باید منتظر تغییر طرح روی جلد نسخه‌‎ی ژاپنی این بازی نیز باشیم.

بسیاری از منتقدین و تحلیل‌گران ژاپنی نیز احتمال می‌دهند که آقای Pierre برای همیشه از پروژه کنار گذاشته خواهد شد. با این حال، به نظر می‌رسد این موضوع باعث خوشحالی دلال‌ها و خرده‌فروشان ژاپنی شده است. از زمان انتشار خبر دستگیری این بازیگر، نسخه‌ی فیزیکی بازی Judgment که در کشور ژاپن با نام Judge Eyes Shinigami no Yuigon شناخته می‌شود، در صدر پرفروش‌ترین محصولات در فروشگاه‌های آنلاین قرار گرفته است. این موضوع تا حدی پیش رفته است که شاهد پیشی گرفتن فروش این بازی از آمار پیش‌فروش عناوین مورد انتظاری مانند Sekiro: Shadows Die Twice و The Division 2 هستیم.

بازی Judgment اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شده بود. هنوز مشخص نیست این اتفاق چه تاثیری برروی نسخه‌ی غربی بازی که در تاریخ سه‌شنبه ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۸ (۲۵ ژوئن سال جاری میلادی) عرضه می‌شود، خواهد داشت.Source link

این خبر را به اشتراک بگذارید :