خالق Dead Space به ساخت نسخه‌ی جدید این مجموعه علاقه مند است

شش سال از عرضه‌ی نسخه‌ی سوم و در اصل آخرین نسخه‌ی مجموعه‌ی Dead Space می‌گذرد و این سری بازی همچنان در حالت تعلیق و خاموشی قرار دارد. به تازگی خالق اصلی Dead Space به ساخت نسخه‌ی جدید از این مجموعه واکنش نشان داد.

خالق اصلی سری بازی Dead Space، آقای گلن شوفیلد (Glen Schofield) به تازگی در مصاحبه‌ای با سایت Game Informer، ذکر کرد که در صورتی که امکانش وجود داشته باشد، برای ساخت نسخه‌ی جدیدی از Dead Space مشتاق است. این در حالی است که امتیازات این مجموعه به طور کامل متعلق به شرکت الکتورنیک آرتس (Electronic Arts) است و در چند سال گذشته طرفداران این عنوان بارها و بارها از این شرکت برای ساخت نسخه‌ی جدیدی از Dead Space درخواست داده اند. لازم به ذکر است که هر سه عنوان از سری بازی Dead Space توسط استودیویی ساخته شده که هم اکنون به دستان الکترونیک آرتس، به طور کامل بسته شده است؛ یعنی استودیوی ویسرال گیمز (Visceral Games) که علاوه بر مجموعه‌ی Dead Space، شاهد دیگر عناوین این استودیو از جمله Dante’s Inferno ،Battlefield Hardline و چند نسخه از سری بازی Star Wars بر روی پلتفرم‌های گوناگون بوده‌ایم.

در مصاحبه‌ای که توسط سایت Game Informer با گلن شوفیلد انجام شده بود، گلن در پاسخ به سوال اینکه دوست دارد بار دیگر بر روی کدام مجموعه کار کند، گفت که جواب من صراحتا سری بازی Dead Space خواهد بود. وی اضافه کرد که به خاطر داستان گنگ و پیچیده‌ی نسخه‌ی سوم، دوست دارم بار دیگر بر روی این مجموعه کار کند تا عنوانی جدید با عناصری تازه را به بازار عرضه کند.

شوفیلد در ادامه‌ی مصاحبه گفت:

اگر از من در رابطه با نسخه‌ی چهارم مجموعه‌ی Dead Space بپرسید؛ در جواب باید بگویم که این عنوان باید مطابق با عناصر جدیدی که امروزه در دنیای بازی‌های رایانه‌ای محبوب شده‌اند، باشد. یعنی یک بخش مولتی پلیر پخته و کامل همراه با حالت Co-op که همکاری بازی‌بازان با یکدیگر را به چالش بکشد.

شوفیلد با وجود بحث‌هایی که درباره‌ی مرگ عناوین تک نفره شده بود، ذکر کرد که این بازی‌ها نخواهند مرد، وی اشاره کرد که بودجه‌ی ساخت برخی عناوین، گاهی بسیار بالاتر از مقدار مورد نیاز است. این عقیده‌ی خالق مجموعه بازی Dead Space در رابطه با عناوین امروزی است.

حتی اگر جدیدترین پروژه‌ی گلن شوفیلد، یک عنوان جدید از سری بازی Dead Space نباشد، قطعا شاهد عناصر به کار برده شده در آن، در بازی جدید وی هستیم. شوفیلد در این رابطه گفت که دوست دارد یک بازی علمی تخیلی با تم Dead Space داشته باشد. عنوانی که همچون این مجموعه، بتواند لحظات ترسناکی را به بازی‌باز ارائه دهد.

در حال حاضر، آقای گلن شوفیلد در شرکت و استودیویی مشغول به فعالیت نیست و به گفته‌ی خود در حال سپراندن تعطیلات است. وی در دسامبر سال گذشته از اکتیویژن (Activision) جدا شد و هم اکنون میخواهد دوباره به صنعت ساخت بازی‌های رایانه‌ای برگردد. این که شوفیلد برای ساخت نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ی Dead Space، بار دیگر به الکترونیک آرتس برگردد کمی بعید به نظر می‌رسد. اما طبق گفته‌های وی به زودی شاهد حضور دوباره‌‌ی او و همچنین ایده‌های فوق العاده‌اش خواهیم بود.

هر سه نسخه‌ی سری بازی Dead Space در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارند. اگر هنوز شانس تجربه‌ی این مجموعه را نداشته‌اید و به سبک وحشت و بقا علاقه مند هستید؛ سری بازی Dead Space را از دست ندهید.

 Source link

این خبر را به اشتراک بگذارید :