افزایش ارزش سهام Take-Two در پی انتشار شایعه خرید این شرکت توسط سونی

تاکنون شاهد انتشار شایعات و حدس و گمان‌های زیادی مبنی بر خریدن ناشرین مطرح صنعت بازی‌های ویدئویی توسط تولیدکنندگان پلتفرم‌های اصلی بازار بوده‌ایم. از جمله‌ی این موارد می‌توان به تمایل مایکروسافت به خرید الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و یا خرید نینتندو توسط شرکت اپل اشاره کرد؛ با این حال، تا بدین لحظه هیچ‌کدام از این خبرها به حقیقت تبدیل نشده‌اند و تنها بر هیجان علاقه‌مندان افزوده‌اند.

به تازگی شایعه‌ی جدیدی در سطح اینترنت دست به دست می‌چرخد که اگرچه نمی‌توان آن را جدی گرفت، اما به خودی خود، از اهمیت بالایی برخوردار است. اینطور که پیداست، شرکت سونی تصمیم دارد تا یکی از مطرح‌ترین ناشران بازی‌های ویدئویی یعنی تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) را بخرد و پول هنگفتی را هم برای عملی کردن تصمیم خود در نظر گرفته است. تیک-تو یکی از بزرگترین شرکت‌هایی است که در زمینه ساخت و عرضه‌ی بازی‌های ویدئویی توسط دو شرکت زیرمجموعه‌ی خود یعنی راک‌استار گیمز (Rockstar Games) و توکی گیمز (۲K Games) فعالیت می‌کند. جدیدترین بازی‌ای که توسط این شرکت به بازار عرضه شده، عنوان موفق Red Dead Redemption 2 است که توانسته تا این لحظه بیش از ۲۳ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش برساند.

بلافاصله پس از انتشار این شایعات، ارزش سهام شرکت تیک-تو اینتراکتیو با افزایشی چنددرصدی روبرو شده است. از جمله بازی‌هایی که توسط شرکت‌های زیرمجموعه‌ی تیک-تو عرضه می‌شوند می‌توان به سری Grand Theft Auto، Red Dead Redemption، Mafia، Borderlands و… اشاره کرد. شاید این خبر واقعاً هیجان‌انگیز باشد اما اگر از هیجان خود بکاهیم، متوجه می‌شویم که چنین تصمیمی از سوی شرکت سونی منطقی نیست و تولیدکننده‌ی پلی‌استیشن نیازی به خرید شرکتی به این بزرگی و صرف هزینه‌ای هنگفت ندارد.

با این حال، باید دید که آیا این خبر رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرد یا به جرگه‌ی شایعات متعدد این چند وقت اخیر خواهد پیوست.Source link

این خبر را به اشتراک بگذارید :